4. АФ «П’ятихатська» (Володимирівка Петрівського району Кіровоградської області)

2. «Балкани» (Зоря Саратського району Одеської області)
3. «Варварівка» (Миколаїв)
4. «Буревісник» (Петрове Знам’янського району Кіровоградської області)
5. «Мир» (Горностаївка Новотроїцького району Херсонської області)
Поступившись у фіналі шостого Меморіалу Віктора Баннікова турецьким одноліткам із рахунком 0:2, юнацька збірна України (гравці 1991 року народження) посіла друге підсумкове місце. Долю зустрічі вирішили два голи нападаючого гостей Батухана Караденіза, проведені протягом першої чверті ігрового часу.

Третє побачення

У вирішальному поєдинку турніру втретє зустрічалися Україна й Туреччина. У 2004-му господарі програли в серії післяматчевих пенальті, а торік узяли реванш – 1:0. На відміну від підопічних Анатолія Бузника, турецька команда протягом групового раунду цьогорічних змагань не втратила жодного очка, послідовно здолавши росіян, словаків та поляків. А ось наші співвітчизники, обігравши японців та сербів, поступилися американцям.

Дубль Караденіза

На початку матчу турки були більш сконцентрованими, швидко втіливши ігрову перевагу в голи. Не минуло й п'ятнадцяти хвилин, як кремезний форвард стамбульського «Бешикташа» Батухан Караденіз двічі вразив ворота Антона Ситникова. Обидва рази хлопець завдавав удару з близької відстані, користуючись позиційними помилками наших захисників.

Гра від оборони

Наставник «синьо-жовтих» Анатолій Бузник, намагаючись зламати хід гри, ще до перерви зробив дві заміни, проте істотним чином це не вплинуло на перебіг подій на полі. Гості, не маючи необхідності зайвий раз ризикувати, захищалися великими силами, шукаючи своє щастя в контратаках.

Втрачені можливості

У другому таймі господарі мали дві непогані можливості відіграти бодай один м’яч, але від Станіслава Причиненка, який влучив у стійку ударом зі штрафного, й Віталія Балашова, який впритул «розстрілював» голкіпера, відвернулася Фортуна. Втім, могли відзначитися й турки, коли Алі Кучік, вдало зігравши на «другому поверсі», поцілив м’ячем у поперечину воріт господарів. Донецький рефері В’ячеслав Жуков зафіксував перемогу турецьких юнаків із рахунком 2:0.

Перевага у техніці

«Слід визнати, що в техніці суперники істотно переважають моїх підопічних, тому результат фіналу, безперечно, закономірний. Треба брати до уваги й те, що наші гравці, на відміну від турків, напередодні провели вельми важку гру, – зазначив після фінального свистка Анатолій Бузник. – Звісно, ми налаштовувалися на максимальний результат, але у підсумку посіли ту позицію, на яку об’єктивно заслуговували».

Успіх Словаччини

У матчі за третє місце збірна Словаччини обіграла американців із рахунком 3:1. У складі переможців ще до перерви відзначилися Лукаш Стетіна та Станіслав Купришин, а перед фінальним свистком вихід віч-на-віч с голкіпером реалізував Мілан Лалкович. Футболісти США відповіли голом Роберта Мака. Основний час двобою за п’яту сходинку між росіянами та сербами завершився внічию – 1:1, а в серії післяматчевих пенальті підопічні Миколи Савичева взяли гору – 3:1. Сьомими фінішували поляки, які здолали японців – 3:2.

Особисті нагороди

На урочистій церемонії закриття турніру учасників привітали дружина Віктора Баннікова – Людмила Миколаївна та президент Федерації футболу України Григорій Суркіс. Приз найкращому воротареві Меморіалу отримав турок Юксел Уміткан, найкращим захисником визнано капітана української команди Олексія Прилєпова, найкращим півзахисником – американця Хосе Альтамірано, найкращим нападаючим – словака Еміла Ле Гіанга. Найкориснішим гравцем турніру став турецький форвард Батухан Караденіз.

Склад збірної України

Україна: Ситников, Поліщук, Прилєпов, Бутко, Гірський (Наточій, 46), Чайковський (Загінайлов, 36), Скляр, Причиненко, Сокол (Картушов, 41), Сілантьєв (бала шов, 37), Жук (Пидченко, 41).